Lietuvę drabužių kūrėją įkvepia britų karališkosios šeimos moterys

Lietuvę drabužių kūrėją įkvepia britų karališkosios šeimos moterys

Prabangius megztus drabužius kurianti Raminta Vaišnorienė neslepia, jog vienas didžiausių jos įkvėpimo šaltinių yra britų karališkoji šeima, jos elegantiškos moterys. „Atidžiai ir nuosekliai analizavau karališkąją šeimą, jos narių etiketą, aprangą, detales. Be galo žaviuosi tomis moterimis, o ypač Sasekso kunigaikštiene Meghan Markle“, – sako Raminta, jau ne vienerius metus ištikima karalių mėgstamai medžiagai – kašmyrui.

Susipažinus su R. Vaišnorienės kūryba nejučia supranti, jog jos drabužiai skirti savimi pasitikinčioms, išlaikytoms moterims, kurios gerbia šeimą, jos tradicijas bei vertybės, bet svarbiausia, kad jos nesileidžia būti žeminamos, išlaiko padorumą ir etiketą bet kokiomis sąlygomis ir yra neišmušamos iš vėžių, net ir kuriozinėse situacijose.

„Karališkos šeimos moterys man yra kažkas ypatingo: rafinuotumas, pasitikėjimas savimi ir pagarba tiek sau, tiek šeimai. Tai – tarsi mano įkvėpimo šaltinis. Viliuosi, jog kiekviena moteris geba pajusti mano kūriniuose užkoduotą subtilumą ir eleganciją”, – tikisi ženklo „Raminta VM” įkūrėja, kurianti moteriai, kuri yra stipri, mylima ir mylinti, kuriai visuomet atidaromos durys, kuriai norisi po kojomis nutiesti raudoną kilimą.

Visas R. Vaišnorienės gamybos procesas, tai – rankų darbas; jos kūriniai pasakoja apie moteriškumą, subtilią eleganciją ir graciją. Pasak Ramintos, tai – klasika, kuri nesensta. Drabužiai mezgami iš „Loro Piana” kašmyro vilnos, kuri pasaulyje laikoma prabangos preke. „Teko domėtis, jog Kašmyro ožkų nepavyko auginti nenatūraliomis sąlygomis, neišėjo jų sukryžminti ar pervežti į kitą regioną. Štai kodėl jų vilna taip vertinama“, – paaiškina Raminta.

Kūrėjos žiemos kolekcija taipogi buvo kuriama analizuojant britų karališkąją šeimą. Kolekcijos modeliai spinduliuoja rafinuotumu, elegancija, moteriškumu, subtilumu ir kartu persipina su šių metų mados tendencijomis.

Pasak autorės, naujojoje jos kolekcijoje juntamas ir atsisveikinimas su Lietuvos pajūriu. Mat R. Vaišnorienė su šeima iš Vakarų Lietuvos visai neseniai persikraustė į sostinę. Ne veltui visos kolekcijos spalvos tarsi –iš Palangos paplūdimio: dominuoja rusvi smėlio ir mėlyni jūros atspalviai. „Ta rudeniška pajūrio ramybė ir didybė mane užburia kaskart perlipus kopas. Dar tik neseniai išsikraustėme iš Palangos, tačiau jau dabar pamenu tą neapsakomą jausmą, lūžtančių bangų garsą ir galybę. Kai suvoki, kokia gamta galinga ir koks trapus yra gyvenimas...“, – sako kūrėja, kurios žiemos kolekcijoje tarsi iš naujo atgimsta lietuviška „Jūratės ir Kastyčio“ istorija.

Pranešimas spaudai. Tomo Juškevičiaus nuotr.

www.ramintavm.com